Trwałość peruki z włosów naturalnych

 

Peruki w prawdziwych włosów są obecnie najchętniej wybieranymi rodzajami peruk, jeżeli chodzi o zastosowanie medyczne. Jeżeli ktoś boryka się z takim problemem, to z pewnością chce, by jego włosy wyglądały jak najbardziej naturalnie. Pomaga w tym właśnie tego typu peruka, która może być dostosowana do każdego klienta niemal całkowicie. Tutaj jednak pada pytanie, czy taka peruka z pewnością jest tak trwała, jak się o tym mówi? Sprawdźmy!

Rodzaje włosów a ich wytrzymałość

Peruki naturalne są wykonywane z różnego rodzaju włosów, dlatego różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale także wytrzymałością. Na początku warto zwrócić uwagę na to, jakie włosy wyróżniamy: azjatyckie (chińskie, indyjskie, mongolskie), europejskie czy w końcu słowiańskie. Każdy z nich ma nieco inne właściwości, dlatego trzeba zwracać na to uwagę, jeśli zależy nam na jak największej trwałości peruki. W tej konkurencji z pewnością wygrywają dziewicze włosy słowiańskie, które uznawane są za najlepsze pod względem struktury oraz wytrzymałości. Po nich powinno zwrócić się uwagę szczególnie na włosy europejskie, które są bardzo łatwe do stylizacji czy farbowania. Dodatkowo występują one często w formie włosów remy - to rozróżnienie na włosy, których łuski skierowane są zachowane i ułożone w jednym kierunku w dół, dzięki czemu znacznie łatwiej można włosy rozczesać i przede wszystkim – nie plątają się łatwo. To znacząco wpływa na trwałość peruki z włosów ludzkich, dlatego jeśli szukasz peruki trwałej, to najlepszym wyborem będzie peruka z włosów słowiańskich lub ewentualnie europejskich.

Dbanie o perukę to pierwszy krok do jej trwałości

Trwałość peruki z włosów naturalnychNie bez przyczyny pielęgnacja włosów jest tak częstym tematem na blogach, a także podczas rozmów. O te w peruce naturalnej również należy dbać, jednak nieco się to różni od tego, jak postępuje się z prawdziwymi włosami. To właśnie ten czynnik najbardziej wpływa na trwałość peruki, więc jeśli chcesz, by Twoja peruka była użyteczna jak najdłużej, to dbaj o jej kondycję. Odpowiednio częste mycie peruki, nakładanie odżywek dla peruk naturalnych, suszenie jej w naturalny sposób (unikając suszarki), czy delikatne, dokładne rozczesywanie, by nie powstały żadne kołtuny. W taki sposób można znacznie przedłużyć trwałość włosów w peruce, dlatego bardzo ważne jest, by wiedzieć na ten temat jak najwięcej.

Mycie peruki naturalnej np. raz na dwa tygodnie powinno być optymalne i nie powinno się przesadzać zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Warto jednak wiedzieć, że wszystko zależy od aktualnego stanu peruki - jeżeli ta widocznie wymaga mycia, nie obawiaj się, że zrobisz to częściej, gdyż najważniejsze jest, aby zachować higienę i po prostu nie nadużywać pielęgnacji.

Czy perukę naturalną można nosić codziennie?

Tak, oczywiście pod warunkiem, że będzie się pamiętało o jej odpowiedniej pielęgnacji. Takie korzystanie z peruki jest wręcz wskazane ze względu na fakt, że peruki naturalne zostały głównie stworzone po to, by pomagać osobom, borykającym się z problemem z wypadaniem włosów. Warto jednak pamiętać, że czepek jest jednym z najważniejszych elementów peruki, gdyż to on sprawia, że nasza głowa oddycha, mając perukę na sobie. Warto więc jest dokładnie myć czepek i dbać o niego równie dobrze, jak o same włosy naturalne na peruce.

Jak długo trwała jest peruka naturalna?

Peruki naturalne są znacznie bardziej trwałe od syntetycznych, a jednocześnie komfort ich noszenia jest nieporównywalnie lepszy od tych syntetycznych. Można więc śmiało powiedzieć, że peruki naturalne zasługują na swoją cenę, jednak jak długo tak naprawdę wytrzymują w dobrej kondycji? Jeśli odpowiednio o nie dbasz, to będzie to naprawdę długo, jednak przeciętnie idealna kondycja peruki naturalnej zaczyna pogarszać się po około roku lub dwóch latach. Oczywiście odpowiednie pielęgnowanie znacznie przedłuży ten okres, natomiast złe korzystanie z peruki, poddawanie jej niekorzystnym procesom czy brak pielęgnacji mogą sprawić, że jej kondycja zacznie pogarszać się znacznie wcześniej. Niemniej jednak peruki naturalne z pewnością są bardzo opłacalne i obecnie najlepsze i najtrwalsze na rynku.

Chat on WhatsApp
Chat on Messenger