Peruka naturalna krótka

 

Popularność peruk pokazuje, jak bardzo nasze społeczeństwo potrzebowało ich czy to w codziennym życiu, czy okazjonalnie. Jest to produkt, który części osób jest w stanie pomóc radzić sobie z trudnościami, natomiast innym pozwoli odnaleźć siebie. Dlatego też coraz więcej rodzajów peruk jest dostępna dla klientów. Obecnie bardzo popularne są peruki naturalne – krótkie. Dlaczego tak jest? Zaraz to sprawdzimy!

Peruki naturalne – czym są lepsze od syntetycznych?

Peruka naturalna krótkaNajpierw trzeba zrozumieć różnicę między perukami naturalnymi a syntetycznymi. Już po samej nazwie można zrozumieć tę główną. Jedne wykonane są z włosów prawdziwych, natomiast drugie z fabrycznie wykonanych włókien sztucznych. Jest to bardzo duża różnica, gdyż już w samej pielęgnacji te dwa rodzaje peruk będą znacznie się od siebie różnić.
Decydując się na zakup peruki naturalnej, musisz liczyć się z tym, że nie tylko jej cena będzie wyższa, ale też jakość - nieporównywalna do peruk syntetycznych.

Peruki naturalne są bardziej przystępne dla klientów, gdyż dzięki prawdziwym włosom perukę można traktować niemalże tak samo, jak swoją własną fryzurę. Do łatwej pielęgnacji używa się dedykowanych szamponów i odżywek, natomiast same włosy mogą być stylizowane, a nawet pofarbowane na wybrany ciemniejszy kolor (w wyjątkowych przypadkach taką perukę można delikatnie rozjaśnić). Dlatego też wiele osób decyduje się na włosy naturalne, gdyż to one najczęściej sprawiają, że można całkowicie zapomnieć, iż ma się perukę na głowie.

Peruki syntetyczne są wykonane z włókien sztucznych, które na szczęście jednak bardzo dobrze imitują włosy prawdziwe dzięki obecnie dostępnej technologii produkcji. Ich dużym atutem jest ogromna różnorodność kolorów i - przede wszystkim - cena znacznie niższa niż w przypadku peruk naturalnych. Dzięki temu możliwe jest, aby bez problemu kupić sobie kilka takich peruk na różne okazje.

Warto jednak pamiętać, że mimo wszystko „syntetyki” nie posiadają właściwości włosa naturalnego, a co za tym idzie - nie można ich farbować, a stylizacja z wykorzystaniem ciepła jest niemożliwa (z małym wyjątkiem fryzur wykonanych z włókna heat resistance). Ponadto trzeba pamiętać, że pielęgnacja powinna odbywać się przy pomocy wyłącznie specjalnych kosmetyków, a nosząc peruki syntetyczne powinno się unikać nadmiernej wilgoci oraz źródeł skrajnie wysokiej temperatury, jak np. zapalniczka czy kuchenka, gdyż to spowoduje odkształcenie i zniszczenie fryzury.

Krótka peruka naturalna – dlaczego jest tak popularna?

Odpowiedź na to pytanie może być znacznie prostsza, niż się komukolwiek wydaje. Skoro już wiesz, jaka jest zasadnicza różnica między dwoma rodzajami peruk, to wiesz, że wiele osób wybierze właśnie prawdziwe włosy, z różnych pobudek. Pamiętajmy również o osobach borykających się z łysieniem, które często są zmuszone do noszenia peruk, a naturalne fryzury dają największy komfort użytkowania. Dlatego też peruki naturalne są tak często wybierane przez klientów - dają dużą swobodę, są niemalże nie do odróżnienia od prawdziwych włosów, a na dodatek można je stylizować i farbować, dlatego jest to dla niektórych jedyna opcja, która pozwoli czuć się po prostu dobrze.
Wiemy w takim razie, dlaczego zastępcze fryzury z prawdziwych włosów są niezmiernie popularne, jednak co sprawia, że częściej sięgamy po peruki naturalne krótkie? Tutaj powody mogą być dwa i jeden wcale nie wyklucza drugiego.

Moda na krótkie peruki naturalne

Skupmy się na tym, jaka obecnie jest moda i jakie fryzury są najpopularniejsze. Można śmiało powiedzieć, że zarówno na czerwonych dywanach, jak i na mieście bardzo często wygrywają fryzury krótsze, takie jak bob, pixie i inne. Ten trend przenosi się również na rynek peruk i daje coraz więcej możliwości wyboru właśnie krótszej fryzury, także tej wykonanej z prawdziwych włosów.

Cena a peruka naturalna krótka

Drugim powodem może być to, że peruki krótkie mogą być znacznie tańsze od tych długich, szczególnie jeśli mówimy o perukach z pasm pozyskanych od ludzi. Ceny peruk naturalnych krótkich zaczynają się ok kilku tysięcy złotych, natomiast peruki jasne, długie z dobrej jakości włosów to koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych, a więc często wiąże się z podwojeniem czy potrojeniem wspomnianej na początku kwoty. Można więc łatwo wywnioskować, że krótka peruka naturalna staje się znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, dlatego też stąd może wynikać popularność tego typu peruk.

Podsumowując, trzeba pamiętać, że peruki naturalne krótkie mogą być produktem na kilka lat, dlatego jeśli wolisz doskonałej jakości zastępczą fryzurę, na pewno znajdziesz też taką, która odpowiada Tobie, a więc nie tylko krótsza, ale tym samym ładna i wygodna podczas codziennego użytkowania. Przy wybieraniu peruki zawsze najważniejsze jest to, żebyś Ty się dobrze w niej czuła, dlatego nie rób tego w pośpiechu i dobierz fryzurę najbardziej odpowiednią dla siebie!

Chat on WhatsApp
Chat on Messenger