Peruki naturalne cena - w jaką perukę najlepiej zainwestować?

 

Peruki od dawna są sposobem na poradzenie sobie z chorobą powodującą łysienie, na szybką zmianę wyglądu czy po prostu wyrażanie siebie i swojego stylu. Obecnie peruki mają wiele form i każdy może dostosować produkt pod swoje oczekiwania i wymagania. Wiele osób, gdy już coś kupuje, to woli dopłacić i mieć produkt, który posłuży na lata, a na przykładzie przemysłu perukarskiego takim trwałym produktem są peruki z prawdziwych włosów. Czym się wyróżniają, dlaczego są takie dobre i wreszcie: jaka jest cena peruk naturalnych? Sprawdźmy!

Rodzaje peruk z ludzkich włosów

Na rynku jest wiele naturalnych zastępczych fryzur i zazwyczaj znacznie się od siebie różnią, dlatego warto dowiedzieć się, jaka dokładnie jest między nimi różnica i na jakie peruki można trafić.
Przede wszystkim - peruki w całości naturalne, czyli takie, których włosy są w 100% prawdziwe, a co za tym idzie posiadają szereg plusów, których brakuje np. perukom z włosów syntetycznych. Te z dobrego włosa posiadają niezmienione kolory, ale za to umożliwiają farbowanie, a ponadto można je przyciąć, ładnie wystylizować i modelować z użyciem ciepła.

Są również peruki naturalne z domieszką włosów syntetycznych odpornych na ciepło. Te peruki są nieco mniej kosztowne dlatego, że nie wykorzystuje się w nich tak dużo pozyskanych od ludzi włosów. Wiąże się to natomiast z tym, że mimo iż wyglądają bardzo naturalne i swobodnie, jednak trzeba będzie pamiętać o tym, że nie wszystko można z nimi zrobić tak jak z perukami naturalnymi pełnymi – tych już nie pofarbuje się, a stylizację na gorąco należy ograniczyć.

Rodzaje włosów w perukach i ich wpływ na cenę

Peruki naturalne cena - w jaką perukę najlepiej zainwestować?Ponadto trzeba jeszcze pamiętać, że na cenę peruki naturalnej ma wpływ pochodzenie włosów. W perukach wykorzystuje się wiele rodzajów włosów, które różnią się od siebie kolorem, strukturą oraz tym, jak się układają, dlatego też wyróżnia się następujące grupy:

  • Włosy azjatyckie: zazwyczaj są one proste, gładkie, ciężkie i grube, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na perukach o prostych włosach. Mają tendencję do zachowywania swojego gładkiego stanu, dlatego zazwyczaj decydują się na nie osoby, które szukają pięknej prostowłosej peruki.
  • Włosy słowiańskie: wyśmienite miękkie, jedwabiste i gładkie włosy o różnych odcieniach blondów i brązów. Są to najlepsze i bardzo popularne włosy w perukach, ponieważ ich struktura jest zbliżona do wielu typów włosów występujących u różnych ludzi na całym świecie, między innymi w Polsce. Są to najpopularniejsze włosy, gdy klient szuka znakomitej jakości peruki w odcieniach jasnych.
  • Włosy indyjskie: podobne do azjatyckich, jednak częściej falowane i są podatne na zabiegi stylistyczne. Można je dosyć łatwo układać, a co za tym idzie, z pewnością będzie to lepsza alternatywa włosów azjatyckich dla osób, które chcą móc układać perukę tak, jak im się to podoba.
  • Włosy brazylijskie: są zwykle gęste, mocne i elastyczne. Są popularne ze względu na ich uniwersalność i różnorodność. Włosy brazylijskie mogą być gładkie lub lekko falowane, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla wielu osób.
  • Włosy europejskie: bardzo różnorodne włosy, które posiadają wiele kolorów naturalnych. Są one przede wszystkim nieco cieńsze od zaprezentowanych pasm z obszaru Azji, jednak można je za to w bardzo łatwy sposób stylizować, dzięki czemu peruki wykonane z tych włosów są zróżnicowane.

Długość kolor i styl – jaki mają wpływ na cenę?

Nie jest tajemnicą, że im lepiej wykonany produkt, tym większą cenę trzeba za niego zapłacić. Nie inaczej jest z perukami, dlatego jeśli chcesz mieć długą perukę w dość niszowym bardzo jasnym kolorze, to z pewnością zapłacisz za nią więcej, niż za perukę krótką np. w kolorze brązu czy czerni. Im coś jest trudniejsze do wykonania, tym więcej przyjdzie Ci za to zapłacić. Dlatego też trzeba liczyć się z tym, że w zależności od rodzaju, długości, wykorzystanych włosów czy koloru peruki, jej cena będzie się wahać. Ponadto warto również dodać, że peruki z włosów naturalnych słowiańskich virgin są ogólnie droższe, ponieważ trudniej je zdobyć.

Oczywiście są i tańsze, i droższe peruki, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ widełki cenowe obejmują od około 3500zł do 14000zł. Jest to cena, którą trzeba brać pod uwagę, jeśli chcesz mieć naprawdę dobrą, wytrzymałą i piękną perukę naturalną, gdyż jest to produkt, który naprawdę wymaga bardzo wiele pracy podczas tworzenia takiej zastępczej fryzury, a jak wiadomo włosy naturalne gromadzi się znacznie dłużej niż wyprodukowanie włosów syntetycznych. Teraz już wiesz, ile kosztuje peruka naturalna i możesz przystąpić do planowania zakupu swojej własnej!

Chat on WhatsApp
Chat on Messenger