Włosy słowiańskie – nowoczesne peruki dla wymagających

Łysienie nie musi oznaczać życia z poczuciem dyskomfortu i lękiem. Osoby walczące z łysieniem mogą korzystać z całej gamy nowoczesnych produktów skutecznie maskujących symptomy choroby. Najbardziej popularną metodą na przykrycie miejscowych prześwitów i całkowitej łysiny jest noszenie peruki. W salonach perukarskich znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości peruk o zróżnicowanej długości, kolorze, strukturze, gęstości, osadzonych na bazach różnego typu. Dostępne modele możemy podzielić na dwie główne grupy: modele syntetyczne i naturalne. Znacznie większą popularnością cieszą się włosy pochodzenia naturalnego, a przede wszystkim – słowiańskiego. Czym charakteryzują się peruki z włosów słowiańskich? Czy warto w nie zainwestować? Sprawdź!

Peruki z włosów słowiańskich – najważniejsze cechy

Włosy słowiańskie – nowoczesne peruki dla wymagającychDo produkcji peruk naturalnych wykorzystuje się włosy różnego typu: słowiańskiego, europejskiego, chińskiego i indyjskiego. Każdy z nich charakteryzuje się inną pigmentacją, grubością, podatnością na układanie, sztywnością. Ze względu na typ urody, który przeważa w Polsce, największą popularnością cieszą się peruki wykonane z dziewiczych włosów słowiańskich.

Słowiańskie włosy virgin, czyli najwyższa jakość peruk

Dziewicze włosy to takie, które nie były wcześniej poddawane żadnym zabiegom ingerującym w ich strukturę, czyli np. rozjaśnianiu lub farbowaniu, keratynowemu prostowaniu, trwałej ondulacji... Mają one pełną łuskę, dzięki której są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Pasma słowiańskie są miękkie i lśniące, doskonale się układają i cechują długą żywotnością. Można niemal dowolnie je stylizować z użyciem rozgrzanych urządzeń – suszyć, modelować, kręcić i prostować. Ze względu na jasną barwę dostępne są w wielu odcieniach koloru blond, zaś zmiana ich koloru jest bezpiecznym i prostym procesem. Nawet zafarbowanie ich na jaśniejszy ton jest możliwe i nie wymaga stosowania dużej ilości rozjaśniaczy niszczących włosy.
Włosy słowiańskie będą w nienagannym stanie służyły nawet przez kilka lat, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Oczywiście należy je regularnie myć, a dodatkowo dogłębnie odżywiać i nawilżać przy pomocy masek i odżywek. Końcówki można także zabezpieczać serum.

Czy warto zakupić perukę z włosa słowiańskiego?

Faktem jest, że peruki tkane z wysokiej jakości włosów słowiańskich virgin są stosunkowo drogie. Cena, jaką zapłacimy za nowe włosy, uzależniona jest w tym przypadku przede wszystkim od ich długości i koloru. Jednak warto mieć świadomość, że kupno peruki z włosów słowiańskich dziewiczych jest inwestycją na długie lata. Pamiętaj, że osoby, które utraciły włosy w wyniku problemów zdrowotnych lub wypadków mogą ubiegać się o wsparcie refundacją ze środków NFZ.

Chat on WhatsApp
Chat on Messenger