Trendy w perukarstwie

Nowoczesne style i innowacyjne techniki dla peruk naturalnych

Branża perukarska rozwija się bardzo prężnie, dlatego na rynku widać coraz więcej nowości, które dla osób borykających się z wypadaniem włosów są bardzo korzystne. Dzięki nim z roku na rok można dostać lepszą perukę. Lepszy czepek czy lepiej ułożone włosy sprawiają, że peruki wyglądają jeszcze bardziej naturalnie. Sprawdź więc poniżej, co dzieje się obecnie w tej branży.

Peruki naturalne – must have, który stale się rozwija

Mogłoby się wydawać, że nie da się już ulepszyć peruk naturalnych, które nie dość, że są z prawdziwych włosów, to nie są praktycznie do odróżnienia od tych wyrastających z głowy. Okazuje się jednak, że obecne trendy perukarskie pokazują coś zupełnie innego. Firmy produkujące peruki skupiają się już nie tylko na samych włosach, ale również na czepku, który jest stale udoskonalany. Warto też dodać, że w modzie każdy sezon jest nieco inny, gdyż trendy stylowe się zmieniają i w każdym roku można zauważyć, że pojawiają się nowe kroje, kolory i style peruk. Branża jest więc cały czas żywa i bez najmniejszych ogródek można powiedzieć, że systemy włosów i peruki są jak druga skóra.

Linia włosów – bardzo ważny element peruki

Trendy w perukarstwieW perukach ważne jest, by były indywidualnie dobrane, szczególnie jeśli chodzi o czepek. Dlatego tak wiele obecnie poświęca się na jego doskonalenie, gdyż zawsze najważniejszym elementem jest właśnie linia włosów, ponieważ tutaj najłatwiej byłoby zauważyć zastępczą fryzurę. Obecnie jest bardzo ciężko zorientować się, że ktoś nosi perukę i nie jest to naturalna linia włosów.

Lace front

Lace front, czyli rodzaj koronki czy siateczki nad czołem – to inaczej linia rozmyta. Jest to sposób na jak najlepsze dopasowanie linii włosów peruki, który umożliwia nadanie naturalnego i rzeczywistego wyglądu włosom osadzonym na bazie przylegającej do skóry głowy. Peruki często posiadają czepki z większym elementem podobnej cienkiej siateczki, która jest oddychająca, dzięki czemu nasze włosy pod spodem mają jak odprowadzać ciepło. Jak powszechnie wiadomo, brak przepustowości powietrza wiąże się ze swędzeniem skóry głowy, co w dłuższej perspektywie może doprowadzić do występowania chorób.
Najważniejsza jednak w tego typu perukach jest siateczka z przodu, którą czasami można docinać odpowiednio do kształtu głowy, co pozwoli na uzyskanie bardzo naturalnej linii włosów. Ponadto przez lace front prześwituje skóra głowy, dzięki czemu można odkrywać czoło i zaczesywać włosy do góry, a efekt wygląda bardzo naturalnie.

Wstawki mono top

Można powiedzieć, że ten dodatek w perukach jest naprawdę bardzo pożądany, gdyż sprawia, że włosy na peruce wyglądają, jakby dosłownie wyrastały z naszej głowy. Dlatego wówczas, nawet jeśli ktoś przygląda się z bliska, nie zauważy nic, co mogłoby wskazywać, że jest to peruka. Mono topy to włosy osadzone na siateczce – monofilamencie - gdzie każdy włos jest doczepiany w konkretne miejsce. Przez siateczkę widać prawdziwą skórę głowy. Dzięki temu peruka wygląda bardzo realistycznie i naturalnie, a co za tym idzie – można się w niej czuć znacznie bardziej swobodnie.

Jakie peruki modne w tym roku?

Obecnie peruki naturalne są tworzone z taką precyzją, że można bez problemu znaleźć coś dla siebie. Warto jednak pamiętać, że każdy sezon kieruje się innymi trendami modowymi, a co za tym idzie trendy w branży perukarskiej również się zmieniają.

Coraz częściej można na przykład zauważyć powracającą fryzurę typu bob. Dlaczego? Gdyż, jakby nie patrzeć, jest to bardzo praktyczne i uniwersalne uczesanie, które wygląda dobrze zarówno na bankiecie, w pracy, jak i na wypadzie z koleżankami. Bez zmian królują wciąż także włosy w stylu ombre, sombre i balayage, mimo że tak naprawdę moda nie idzie już w tym kierunku. Można jednak zobaczyć, że na perukach tego typu kolory prezentują się naprawdę dobrze.
Dodatkowo, często fryzury z poprzednich dekad, które nagle mają swój boom w świecie mody, zaczynają również pojawiać się w perukach. Można śmiało powiedzieć, że moda lubi zataczać koło, a popularność konkretnych fryzur wpływa również na trendy w perukarstwie. To, co króluje na wybiegach, zaczyna królować na ulicach, a następnie w dobrych salonach z perukami. Pamiętaj jednak, żeby zawsze wybierać tylko fryzurę, która podoba się Tobie i w której czujesz się dobrze, bo to jest najważniejsze!

Chat on WhatsApp
Chat on Messenger