Ile kosztuje peruka naturalna?

Moda się zmienia, a w dzisiejszych trendach można zauważyć, że bardzo popularne stały się peruki. Z czego to się wzięło? Prawdopodobnie z możliwości, którą oferują, czyli szybkiej zmiany wyglądu bez konieczności ingerowania we własne, roznące włosy. Taka opcja umożliwia odświeżenie lub nadanie sobie całkowicie innego stylu, a w razie potrzeby powrotu do tego, jak wyglądamy na co dzień - jest to możliwe w bardzo łatwy sposób.

Dobra peruka – co powinnaś wiedzieć?

Ile kosztuje peruka naturalna?Przede wszystkim trzeba powiedzieć o tym, że peruki z ludzkiego włosa są obecnie najlepszymi, acz nie najbardziej dostępnymi, jakie możesz kupić, dlatego ich cena jest dosyć wysoka. Wiąże się to oczywiście ze sposobem, w jaki pozyskiwane są włosy do tego typu zastępczej fryzury. W przypadku peruk syntetycznych jest to łatwe, gdyż wystarczy stworzyć odpowiednie tworzywo sztuczne, natomiast normalnych włosów nie da się wyprodukować ot tak. Jest to proces naprawdę długi, gdyż tego typu włos musi przez wiele lat urosnąć na czyjejś głowie, by następnie mógł powędrować do starannie przygotowanej peruki. Nie jest to łatwy ani szybki proces, dlatego peruki z prawdziwych włosów odbiegają cenowo od swoich zamienników w postaci peruk sztucznych.

Każda perukarska propozycja jest inna i jedyna w swoim rodzaju, gdy zostaje stworzona z włosów człowieka. Jak dobrze wiemy, każdy gatunek takiego włosa jest nieco inny i ma inne własności, jednak do tego peruk wykorzystuje się jedynie te, które przejawiają wysoką jakość zarówno ze względu na stan włosa, jak i na jego właściwości. Kupując więc nową fryzurę (oczywiście z pewnego źródła, takiego jak Rokoko) możesz być pewna, że jest to produkt najlepszy w swoim rodzaju. Peruki syntetyczne również dobrze się prezentują, jednak to o tych naturalnych ostatnimi czasy jest tak głośno. Bardzo ważnym aspektem, który musisz wiedzieć na temat zastępczych fryzur z ludzkich włosów, jest ich pielęgnacja. Zostały wykonane ze ściętych kosmyków, dlatego dobrze jest stosować podobne środki, które stosujesz wobec własnych rosnących włosów. Nie należy ich myć za często, ani również zbyt rzadko, wystarczy użyć szamponu do ich czyszczenia oraz specjalnej odżywki i przede wszystkim należy pamiętać o delikatnym przeczesywaniu. Nikt nie chce splątanych kołtunów, a włosy mogą się plątać, jeśli nie są na głowie użytkownika. Warto jest więc przechowywać je na stojaku do peruk lub specjalnej podstawie w kształcie głowy. Wówczas będziesz mieć pewność, że peruka nie zniszczy się, leżąc gdzieś, gdzie nie powinna.

Co wpływa na cenę dobrych peruk?

Cena peruki jest uzależniona od kilku elementów, dlatego też dobrze wiedzieć, za które z nich w rzeczywistości płacisz.

  • Długość włosa. Jest to oczywisty czynnik, który wpływa na koszt. Dlatego też im dłuższa peruka, tym więcej przyjdzie nam za nią zapłacić.
  • Kolor włosów. Jeśli zależy Ci na tym, by fryzura była w naturalnym kolorze blond, to jej koszt będzie większy niż peruki brązowej. Wiąże się to oczywiście z dostępnością tego typu włosów, gdyż jasne pasma są rzadziej dostępne.
  • Rodzaj czepka. W zależności od tego, na jakiego rodzaju bazę zostaną utkane włosy, cena peruki będzie różna. Wpływ ma zwłaszcza zawartość mikroskóry.
  • Rodzaj włosów. Jeśli już wcześniej interesowałaś się perukami, to wiesz, że stosowane są w nich włosy różnego rodzaju, przez co cena modeli znacząco się różni. Włosy indyjskie, włosy europejskie czy włosy słowiańskie... Każde z nich mają inną cenę, dlatego też koszt peruki będzie różny w zależności od zastosowanego gatunku, gdyż posiadają one różne cechy, które dla jednych będą plusem, dla innych zaś minusem.

Wszystkie powyższe elementy wliczane są w końcową cenę zastępczej fryzury, dlatego ich koszty są tak różne. Jeśli peruka będzie wykonana z najdroższych komponentów, to niemożliwe jest, by jej cena była niska. Można jednak znaleźć peruki, w których użyto tańszych elementów, przez co ich cena jest niższa. Niemniej jednak koszt peruki z prawdziwego włosa - w zależności od jej komponentów - to kwota od 3000 do nawet 12000 złotych. Dlatego też warto zastanowić się, czego oczekujesz i co Cię zadowoli w zakładanym uczesaniu, by nie przepłacać lub nie kupić czegoś „po taniości”, a później żałować, że peruka nie jest taka, jaką chciałaś.

Chat on WhatsApp
Chat on Messenger