Ile kosztuje peruka naturalna?

Moda się zmienia, a w dzisiejszych trendach można zauważyć, że bardzo popularne stały się peruki. Z czego to się wzięło? Prawdopodobnie z możliwości, którą oferują peruki, czyli szybkiej zmiany wyglądu bez konieczności ingerowania we własne, naturalne włosy. Taka opcja umożliwia odświeżenie lub nadanie sobie całkowicie innego stylu, a w razie potrzeby powrotu do tego, jak wyglądamy na co dzień - jest to możliwe w bardzo łatwy sposób.

Peruka naturalna – co powinnaś wiedzieć?

Ile kosztuje peruka naturalna?Przede wszystkim trzeba powiedzieć o tym, że peruki naturalne są obecnie najlepszymi, jakie możesz kupić, dlatego ich cena jest dosyć wysoka. Wiąże się to oczywiście ze sposobem, w jaki pozyskiwane są włosy do takiej peruki. W przypadku peruk syntetycznych jest to łatwe, gdyż wystarczy stworzyć odpowiednie tworzywo sztuczne, natomiast włosów naturalnych nie da się wyprodukować ot tak. Jest to proces naprawdę długi, gdyż tego typu włos musi urosnąć na czyjejś głowie, by następnie mógł powędrować do starannie przygotowanej peruki. Nie jest to łatwy ani szybki proces, dlatego peruki naturalne odbiegają cenowo od swoich zamienników w postaci peruk sztucznych.

Każda peruka naturalna jest inna i jedyna w swoim rodzaju, gdyż zostaje stworzona z naturalnych włosów. Jak dobrze wiemy, każdy włos jest inny i ma inne właściwości, jednak do tego typu peruk wykorzystuje się jedynie te, które przejawiają wysoką jakość zarówno ze względu na stan włosa, jak i na jego właściwości. Kupując więc perukę naturalną (oczywiście z pewnego źródła) możesz być pewna, że jest to produkt najlepszy w swoim rodzaju. Peruki syntetyczne również dobrze się prezentują, jednak to o perukach naturalnych ostatnimi czasy jest tak głośno. Bardzo ważnym aspektem, który musisz wiedzieć na temat peruk naturalnych, jest ich pielęgnacja. Zostały wykonane z włosów naturalnych, dlatego dobrze jest stosować podobne środki, które stosujesz wobec własnych włosów. Nie należy ich myć za często, ani również zbyt rzadko, wystarczy użyć szamponu do ich mycia oraz specjalnej odżywki i przede wszystkim należy pamiętać o ich delikatnym przeczesywaniu. Nikt nie chce splątanych włosów, a peruki naturalne mogą się plątać, jeśli nie są na głowie użytkownika. Warto jest więc przechowywać je na stojaku do peruk lub specjalnej podstawie w kształcie głowy. Wówczas będziesz mieć pewność, że peruka nie zniszczy się, leżąc gdzieś, gdzie nie powinna.

Co wpływa na cenę peruki naturalnej?

Cena peruki jest uzależniona od kilku elementów, dlatego też dobrze wiedzieć, za które z nich w rzeczywistości płacisz.

  • Długość włosa. Jest to oczywisty czynnik, który wpływa na cenę peruki. Dlatego też im dłuższa peruka, tym więcej przyjdzie nam za nią zapłacić.
  • Kolor włosów. Jeśli zależy Ci na tym, by peruka była w naturalnym kolorze blond, to jej koszt będzie większy niż peruki brązowej. Wiąże się to oczywiście z dostępnością tego typu włosów, gdyż jasne włosy są rzadziej dostępne.
  • Rodzaj czepka. W zależności od tego, na jakiego rodzaju bazę zostaną utkane włosy, cena peruki będzie różna. Wpływ ma zwłaszcza zawartość mikroskóry.
  • Rodzaj włosów. Jeśli już wcześniej interesowałaś się perukami to wiesz, że stosowane są w nich włosy różnego rodzaju, przez co cena znacząco się różni. Włosy indyjskie, włosy chińskie czy włosy słowiańskie... Każde z nich mają inną cenę, dlatego też koszt peruki będzie różny w zależności od zastosowanego rodzaju włosa, gdyż posiadają one różne cechy, które dla jednych będą plusem, dla innych zaś minusem.

Wszystkie powyższe elementy wliczane są w końcową cenę peruki naturalnej, dlatego ich koszty są tak różne. Jeśli peruka będzie wykonana z najdroższych komponentów to niemożliwe jest, by jej cena była niska. Można jednak znaleźć peruki naturalne, w których użyto tańszych elementów, przez co ich cena jest niższa. Niemniej jednak koszt peruki naturalnej - w zależności od jej komponentów - to kwota od 3000 do nawet 12000 złotych. Dlatego też warto zastanowić się, czego oczekujesz i co Cię zadowoli w peruce naturalnej, by nie przepłacać lub nie kupić czegoś „po taniości”, a później żałować, że peruka nie jest taka, jaką chciałaś.