Jak dobrać rozmiar peruki naturalnej?

Wielu osobom stawiającym dopiero pierwsze kroki w świecie peruk i systemów uzupełnień włosów wydawać się może, że dobór odpowiedniego produktu nie jest rozwiązaniem nadmiernie skomplikowanym. Podejrzewać bowiem można, że w katalogu salonu perukarskiego znajduje się kilka bądź kilkanaście rozmiarów wyrobów, z których klient będzie mógł wybrać ten, który w najpełniejszym stopniu spełniać będzie jego oczekiwania. Jeszcze do niedawna było to jak najbardziej prawdą, jednakże obecnie sposób wyrobu peruk w znacznym stopniu ewoluował, a najlepsze działające w branży salony i sklepy stawiają przede wszystkim na personalizację. Oznacza to, że każda z nabywanych peruk naturalnych może zostać niemalże w stu procentach przygotowana wedle wytycznych konsumenta. Składając zamówienie na produkt może on bowiem wybrać jego długość, gęstość, materiał z jakiego ma zostać wykonana baza, czy w końcu styl upięcia, dzięki któremu gotowy wyrób będzie prezentował się o wiele bardziej okazale niż systemy przygotowywane masowo oraz tanie imitacje jakościowych produktów o żywotności nieprzekraczającej jednego roku.

Nasza firma również ogromną rolę przykłada do personalizacji. Warto w tym miejscu nadmienić, że jednak nawet najbardziej gustowna, niezwykła i zapierająca dech w piersiach peruka wykonana wedle Państwa oczekiwań może okazać się zakupem nietrafionym, jeżeli przed jej przygotowaniem przez naszych ekspertów nie zostaną dokonane właściwe pomiary. Peruka - aby była wygodna, nie spadała podczas wykonywania co gwałtowniejszych ruchów oraz nie przesuwała się - musi być dokładnie dopasowana do kształtu oraz rozmiaru Państwa głowy. W przypadku, gdy zdecydują się Państwo na osobistą wizytę w naszym salonie, problem ten nie wystąpi, bowiem od razu po wyrażeniu chęci zakupu peruki naturalnej do pracy przystąpią nasi fachowcy z wieloletnim stażem, którzy zadbają, aby wyrób końcowy był tak wygodny jak Państwa ulubione spodnie, które to od razu po założeniu idealnie dopasowują się do kształtu ciała, natomiast ich noszenie nie sprawia jakiegokolwiek dyskomfortu.

Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie dokonali Państwo niezbędnych pomiarów w zaciszu własnego domu, a następnie złożyli zamówienie podając naszym przedstawicielom wszystkie niezbędne informacje, po których otrzymaniu będą mogli oni natychmiast przystąpić do prac nad w pełni spersonalizowaną peruką naturalną. Jeżeli nie są Państwo pewni jak to zrobić, poniżej prezentujemy ilustrację poglądową oraz krótki opis kroków składających się na właściwie przeprowadzoną procedurę pomiarową. Zapraszamy do lektury:

  • Krok pierwszy: Przygotowania
    Jeżeli pomiar ma zostać wykonany w sposób prawidłowy i dokładny, będą Państwo potrzebowali relatywnie długiego centymetra. Doskonale w tej roli sprawdzi się centymetr krawiecki używany w większości przypadków do określania obwodu wybranych partii ciała, bowiem zagwarantuje on niemalże stuprocentową dokładność.

  • Krok drugi: Pomiar właściwy
    Kiedy już zaopatrzyliśmy się w odpowiednie narzędzie do pomiaru, należy je następnie owinąć dookoła głowy, aby określić jej obwód. Nie róbmy jednak tego zbyt nisko lub zbyt wysoko, bowiem może to zaburzyć ostateczny rezultat. Eksperci zalecają, aby centymetr owinięty został wokół głowy powyżej linii uszu, ponieważ da to najbardziej dokładny wynik.

  • Krok trzeci: Odczyt pomiaru
    Przytrzymajmy palcem miejsce w którym obydwa końce centymetra się ze sobą łączą, a następnie odczytajmy wynik, który będziemy mogli podać ekspertom odpowiedzialnym za przygotowanie dla nas peruki z włosa naturalnego wykonanej na indywidualne zamówienie. Uwaga: Pamiętajmy, aby podczas pomiaru nie dociskać centymetra krawieckiego do głowy. Może to sprawić, że produkt, który otrzymamy, będzie zbyt ciasny, co z kolei wiązać się będzie z koniecznością wprowadzenia dodatkowych poprawek i modyfikacji.

 

Jak zmierzyć obwód głowy

Rozmiary Obwód od przodu do tyłu od ucha do ucha
XS 50,8 - 52 cm 34,3 - 34,93 cm 28,5 - 29 cm
S 52 - 53,3 cm 34,93 - 35,56 cm 29 - 29,5 cm
M 54,61 - 55 cm 35,56 - 36,2 cm 29,5 - 30 cm
L (dostępny na zamówienie) 55,8 - 57 cm 36,2 - 36,8 cm 30 - 30,5 cm
Chat on WhatsApp
Chat on Messenger