Zadbana peruka - jak dbać o naturalne włosy?

 

Kupno nowoczesnej peruki wyprodukowanej ręcznie z wysokiej klasy materiałów jest niemałą inwestycją. Jeśli chcesz, aby nowa peruka z naturalnych włosów w nienagannym stanie służyła Ci przez kilka lat, powinieneś odpowiednio o nią zadbać. Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja peruki z włosów naturalnych? Sprawdź nasze rady!

Przede wszystkim: regularne mycie

Zadbana peruka - jak dbać o naturalne włosy?Na codziennie użytkowanej peruce, podobnie jak na naturalnych włosach, osadzają się kosmetyki, kurz i inne zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na wygląd kosmyków oraz higienę użytkowania. Od zanieczyszczeń nie jest wolna również baza po wewnętrznej stronie. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym w przypadku każdej peruki jest jej regularne mycie. Specjaliści zaznaczają, że codziennie użytkowana peruka powinna być myta 1-2 razy w miesiącu. Włosy osadzone na bazie nie przetłuszczają się na skutek działania łoju, więc częstsze zabiegi nie są konieczne. Jak bezpiecznie umyć włosy, aby nie uszkodzić ich struktury?
Pierwszym etapem domowego zabiegu pielęgnacyjnego jest dokładne rozczesanie pukli. Następnie wygładzone pasma polewaj ciepłą wodą, kierując łagodny strumień letniej wody od nasady do końcówek. Na czubek peruki nałóż szampon, a potem delikatnie rozprowadź go na całej głowie. Unikaj tarcia i nie wykonuj okrężnych ruchów. Pamiętaj o umyciu bazy po jej wewnętrznej stronie. Po dokładnym umyciu peruki spłucz szampon, kierując się od nasady w kierunku końcówek.

Dbanie poprzez odżywienie włosa

Mokre włosy lekko osusz ręcznikiem. Na wilgotne pasma nałóż odżywkę nawilżającą. Warto do tego zastosować maskę o silnym działaniu - nawilżanie kosmyków jest bardzo ważne. Kosmetyk nanieś wyłącznie na włosy – aplikacja na węzełki mogłaby skutkować ich zmiękczeniem i poluzowaniem. Po kilkunastu minutach spłucz kosmetyki. Umyte i odżywione pukle możesz delikatnie osuszyć ręcznikiem, a następnie pozostaw do wyschnięcia na stojaku lub wysusz przy pomocy suszarki z delikatnym chłodnym nawiewem.

Stylizacja - jak zadbać o włosy podczas modelowania?

Naturalne włosy zabezpieczone są łuskami. Oznacza to, że możesz je modelować, np. kręcić, prostować i upinać. Pamiętaj jednak o tym, że zbyt często wykonywane zabiegi stylizacyjne z użyciem rozgrzanej prostownicy, lokówki i suszarki mimo wszystko osłabią kondycję włosów, dlatego stosuj preparaty termoochronne, a dodatkowo możesz używać tych wygładzających, aby włosy się nie plątały.

Chat on WhatsApp
Chat on Messenger