Peruki naturalne używane - naturalny wygląd za niższą cenę!

 

Jeżeli już tutaj jesteś, to z pewnością szukasz informacji i sposobów, jak można zaoszczędzić kupując perukę naturalną. Trzeba pamiętać, że czasami peruki są robione bezpośrednio pod klienta, dlatego kupienie peruki używanej może być problemem, jednak wbrew pozorom nie jest to niemożliwe. Tutaj dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę, jeśli chcesz kupić perukę używaną.

Pamiętaj, by dokładnie obejrzeć perukę używaną

Peruki naturalne są bardzo wytrzymałe, dlatego jeżeli ktoś użytkował swoje uzupełnienie prawidłowo i zgodnie z zaleceniami producenta, nie powinno być najmniejszego problemu z peruką, nawet po długim czasie noszenia. Należy jednak pamiętać o tym, że używana peruka może nosić różnorakie znamiona korzystania z niej. Przede wszystkim zbadaj, jaka jest jej kondycja ogólna, czy końcówki nie są rozdwojone albo czy nie ma ubytków włosów. I przede wszystkim trzeba zobaczyć jak prezentuje się czepek, czyli ta część, która przylega do głowy. Jest to bardzo ważny element peruki, dlatego istotne jest, by był on jak najmniej zniszczony. Jeżeli któryś z tych elementów nie wygląda najlepiej, warto się wstrzymać z zakupem. W zamian należy poszukać oferty, która zadowoli Cię w pełni.

Zakup peruki naturalnej wiąże się z niemałym wydatkiem. Dlatego też przed zakupem musisz dokładnie rozważyć kilka opcji. Jedną z nich jest odkupienie peruki używanej. Dobrze użytkowana peruka naturalna może przetrwać z Tobą jeszcze wiele miesięcy bądź nawet lat.

Sprawdź rodzaj włosów peruki z drugiej ręki

Peruki naturalne używane - naturalny wygląd za niższą cenę!W naszych artykułach można znaleźć takie teksty, które opisują rodzaje włosów, jakie są wykorzystywane podczas tworzenia peruk. Poszczególne rodzaje dość mocno różnią się od siebie. Bardzo ważne jest, by wiedzieć, jaki rodzaj włosów najbardziej pasuje do Twoich preferencji i urody.
Pamiętaj, że ma to duże znaczenie, ponieważ źle dobrana peruka może niejeden raz stwarzać więcej problemów niż korzyści na głowie nowej właścicielki.

Włosy chińskie – cechują się przede wszystkim mocnym, ciemnym kolorem oraz strukturą, która sprawia, że są one proste i nie można tak łatwo ich wystylizować czy ułożyć.

Włosy indyjskie – włosy te są bardzo podobne do włosów azjatyckich, jednak różnią się strukturą, gdyż często występują naturalnie falowane, a stylizowanie ich i układanie jest znacznie łatwiejsze. Niemniej trzeba pamiętać, że oba te rodzaje włosów nie nadają się do samodzielnego rozjaśniania, a fabryczne nadawanie im barwy to proces naprawdę czasochłonny i wymagający.

Włosy mongolskie – ten rodzaj nieco różni się nieco od powyższych. Tego typu włosy nie niszczą się szczególnie mocno podczas rozjaśniania i farbowania przez producenta. To natomiast sprawia, że można je zmienić nawet na kolory platynowe, co z pewnością przypadnie do gustu części zainteresowanych osób.

Włosy europejskie – są one jednocześnie wytrzymałe i możliwa jest ich łatwa stylizacja, czy nawet farbowanie. Występują w najróżniejszych kolorach, dlatego tak często są wybierane, szczególnie w naszym kraju.

Włosy słowiańskie – jak sama nazwa wskazuje, włosy te pochodzą głównie od kobiet z terenów Europy Wschodniej, dlatego też są one często w jasnych odcieniach. Dzięki temu jest to najlepszy sposób na perukę blond czy w kolorze platynowym. Ponadto tego typu włosy są bardzo wytrzymałe i najlepsze z wymienionych. A zatem jeżeli szukasz solidnej peruki na lata, to z pewnością ta będzie doskonała. Nawet jeśli była już wcześniej przez kogoś używana.

Jeśli będziesz wiedzieć, jakiego rodzaju włosy zostały wykorzystane do stworzenia peruki, będziesz mieć świadomość czy są one takie jakich oczekujesz. Pamiętaj jednak, że kupując perukę używaną od osoby prywatnej nigdy nie można mieć pewności co do rodzaju włosów wykorzystanych w peruce.
Wybieraj sprzedawców, którzy mogą przedstawić Ci rachunek zakupu czy oryginalną metkę i inne najpotrzebniejsze informacje w celu sprawdzenia, skąd pochodzi peruka. Wtedy bardzo łatwo możesz zweryfikować słowa osoby, która ją sprzedaje.

Peruki naturalne używane – czy warto kupić?

Najprostsza odpowiedź brzmi "to zależy". Jeżeli oglądane egzemplarze są dobrze zachowane i np. osoba, która jej używała, nie potrzebuje jej, bo już wyleczyła swoją przypadłość lub po prostu peruka się jej znudziła, to jak najbardziej. Pamiętaj jednak, że bardzo ważne jest, aby sprawdzić dokładnie perukę i upewnić się czy peruka rzeczywiście jest wykonana z włosów naturalnych.
W dzisiejszych czasach bardzo wiele peruk syntetycznych jest już na tak wysokim poziomie wykonania, że trudno określić na pierwszy rzut oka jaki produkt mamy w rękach. Później jednak zaczną się problemy, m.in. podczas pielęgnacji. Peruki syntetyczne i naturalne trzeba pielęgnować nieco inaczej. W związku z tym jeśli ktoś sprzeda zastępczą fryzurę jako naturalną, a ona okaże się syntetyczna (i na odwrót), to zła pielęgnacja może doprowadzić do zniszczenia uzupełnienia w naprawdę krótkim czasie.
Wiadomo, że zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kupić nową perukę z renomowanego sklepu. Jednak jeżeli już zdecydujesz się na perukę używaną, to najpierw sprawdź ją dokładnie. Wtedy będziesz mieć pewność, że nie kupujesz jedynie taniej podróbki. Pamiętaj również o odpowiednim dopasowaniu czepka i rodzaju włosów do swojej urody. Nie sztuką jest kupić po taniości uzupełnienie, które zupełnie nie będzie pasować pod kątem wyglądu.

Chat on WhatsApp
Chat on Messenger